Připoj se na Poraď.cz a poraď svým kamarádum, kteří mají nějaký problém.

Podívej se, jaké mají tvoji kamarádi problémy, nech si poradit od kamárádů a sdílej svoje zkušenosti a znalosti!

Začínáme

náhradní auto po dopravní nehodě, totální škoda

Stal jsem se účastníkem dopravní nehody jako poškozený. pojišťovna vyníka když jsem požádal o náhradní auto se vymlouvá že dokud nebude mít fotky mého bouraného auta a vyčíslenou škodu, tak mi auto nemůže zapůjčit, prý proto, jak dlouho bude oprava trvat.Z INFORMACÍ MĚ ODKÁZALI na likvidátora, ten pak na likvidačného technika a na něj mi zatim nikdo neposkytnul telefon. Mám na to auto vůbec nárok? Pojišťovna řekla že určitě, jen se k tomu nějak nemaj. A ještě jeden dotaz. Když bude na aute totálná škoda, auto se musí dát zlikvydovat nebo po opravě se dá prodat nebo dál jezdit. Dík všem co trochu pomůžou mě zasvětit do problému
Muž, Celkem 1 příspěvek na Poraď.cz. 08.03.2011 08:29
Odpovědi
Seřadit podle: Data / Oblíbenosti
TMiky (neregistrovaný uživatel)
TMiky
Narok na zapujceni nahradniho vozidla zcela jiste plyne z obchodnich podminek pojistovny, ktera provadi likvidaci.
Totalni skoda muze byt dvoji. Technicka totalni skoda je skodou, kdy z technickeho hlediska nelze vozidlo opravit, resp. uvest jej do odpovidajiciho technickeho stavu. Ekonomicka totalni skoda predpoklada, ze naklady na opravu dle technologie vyrobce presahuji obvyklou cenu vozidla.
Ekonomicka totalni skoda nebrani pojistenemu provest opravu vozidla na sve naklady a znovu vozidlo pote havarijne pojistit, resp. opet jej uvest v odpovidajicim technickem stavu do provozu.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (1)
Poraď mu!
Vložit odkaz x
Anonym:   Toto jméno bude použito zároveň jako Vaše přezdívka.

Návody, rady, problémy, odborníci